• Ladies tops 1
  • Ladies tops 2
  • Ladies tops 3
  • Ladies tops 4

Surrey LTA League Results - Summer 2016

Div 5 West: Mens 1st Team

Opponents  Venue/Result   Scorecard 
 Epsom  Lost 1-3   Scorecard
 Wilton 2  Draw 2-2   Scorecard
 Coombe wood1  Lost 0-4   Scorecard
 David Lloyd Epsom 1  Home  
 Byfleet 1  Lost 0-4  Scorecard

 

Div 16 West: Mens 2nd Team

Opponents  Venue/Result    Scorecard 
 Wilton 4  Draw 2-2   Scorecard
 Ashford 2  Lost W/O  
 Redhill 2  Draw 2-2   Scorecard
 Woldingham 1  Away  
 Byfleet 3  Lost 1-3   Scorecard

 

Div 18 West: Mens 3rd Team

Opponents  Venue/Result  Scorecard
 Ember 2  Won 4-0   Scorecard
 Surbiton 5  Draw 2-2   Scorecard
 Kings Club 1  Lost W/O  
 Leatherhead 2  Home  
 Wilton 6  Draw 2-2   Scorecard

 

Div 19 West: Mens 4th Team

Opponents  Venue/Result  Scorecard
 New Malden 2  Won 3-1  Scorecard
 Wilton 7  Draw 2-2   Scorecard
 Reigate 4  Draw 2-2  Scorecard
 Ewell 1  Lost 1-3  Scorecard
 David Lloyd Cheam 2  Won 3-1  Scorecard

 

Div 7 West Ladies 1st Team

Opponents  Venue/Result  Scorecard
 Byfleet 3  Draw 2-2   Scorecard
 Westside 5  Won 3-1  Scorecard
 Oxshott A  Draw 2-2   Scorecard
 St Georges Hill 4  Won 4-0  Scorecard
 Ember 1  Draw 2-2  Scorecard

 

Div 11 West: Ladies 2nd Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
 Camberwell 2  Draw 2-2   Scorecard
Reigate 3  Won 3-1   Scorecard
 Walton 3   Lost 1-3   Scorecard
 New Malden 1  Won 4-0  Scorecard
 Pitt Farm 3  Won 3-1  Scorecard

 

Div 14 West:  Ladies  3rd  Team   

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
 Bank of England 1  Lost 1-3   Scorecard
 Gardens 1  Draw 2-2   Scorecard
 Barnes 1  Won 4-0   Scorecard
 Bourne  Won 4-0  Scorecard
 Surrey Sports Park  Lost W/O  

 

Div 2: Ladies 1st Midweek Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
 Horsleyl 1  Won 4-0   Scorecard
 Westside 2  Won 3-1   Scorecard
 Limpsfield 1  Draw 2-2   Scorecard
 Magdalen Park1  Won 4-0  Scorecard
 David lloyd Raynes Park  Draw 2-2  Scorecard

 

Div 4: Ladies 2nd Midweek Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
 David Lloyd Epsom 1  Won 3-1   Scorecard
 Kingswood  Draw 2-2   Scorecard
 Magdelen Park 3  Won 4-0   Scorecard
 Oxshott B  Lost 1-3  Scorecard
 Westside 3  Won 3-1  Scorecard

 

Div 6 West: Mixed Midweek  1st Team

 Opponents  Venue/Result   Nominated Day/ Scorecard 
 Roehampton 3  Won 3-1  Scorecard
 RAC 1  Won 4-0   Scorecard
 Gardens 1  Draw 2-2   Scorecard
 St Georges Hill 3  Won 4-0  Scorecard
 Wilton 2  Won 3-1  Scorecard

 

Div 8 WEst: Mixed Midweek  2nd Team

 Opponents  Venue/Result   Nominated Day/ Scorecard 
 Richmond 1  Won 3-1   Scorecard
 Pensford  Won 3-1  Scorecard
 Epsom 1  Lost 1-3   Scorecard
 Gardens 2  Won 3-1  Scorecard
 Gardens 3  Won 4-0  Scorecard

 

Log In or Sign Up