• Ladies tops 1
  • Ladies tops 2
  • Ladies tops 3
  • Ladies tops 4

Surrey LTA League Fixtures and Results - Summer 2013

Div 10 West: Mens 1st Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
RAC 1 W/O May 5
Redhill 1 Lost 0-4 June 2
 New Malden 1 Won 3-1 June 23
 Esher 1 Won 3-1 July 14
Roehampton 3 Won 3-1 Aug 11
Runners Up

Div 14 West: Mens 2nd Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
Claygate Away May 5
 Westside 8 Won  3-1 June 2
 Coombe Wood 4 Won 4-0 June 23
Woking 2 Won 4-0 July 14
 Priory Park Won 3-1 Aug 11
Finished 4th

Div 20 West: Mens 3rd Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
Epsom 4 Won 4-0 May 5
 Surbiton 5 Lost 1-3 June 2
Wilton 6 Won 4-0 June 23
Thames Ditton 3 W/O July 14
Walton 3 Won 3-1 Aug 11
Runners Up

Mens AEGON Div 5 East

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
Shirley Park  Lost 0-12 Scorecard
Purley Bury  Lost 10-2  Scorecard
Southwark City 2 Away  May 19
Telford Park  Home  June 9

Div 5 West: Mixed Midweek Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
 Westside 4   May 13
 Epsom 2 Lost 1-3 June 3
 Wilton Lost 0-4  June 17
 Roehampton 2 Lost 0-4  July 8
 Walton    July 22
Finished bottom

Div 3 Ladies 1st Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
Wimbledon 2 Lost 0-4  Scorecard
Roehampton 2 Draw2-2  June 9
Limpsfield Draw 2-2  June 30
Purley Lost W/O  July 21
Westside 3 Lost 0-4  Aug 4
Finished bottom

Div 7 West: Ladies 2nd Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
 Wilton 2 Lost 1-3  Scorecard
 St Georges Hill 4 Won 4-0  June 8
 Claygate Won 3-1  June 16
 Coombe Wood Lost 1-3  July 21
 Reigate Lost 1-3  Aug 4
Finished 4th

Div 13 West: Ladies 3rd Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
 Brightwell Won W/O May 12
 Claygate Won 4-0 June 9
 New Malden Lost 1-3 June 30
 Coombe Wood 2 Lost 0-4 July 21
 Esher 2 Draw 2-2 Aug 4
Finished 3rd

Div 17 West: Ladies 4th Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
 Surbiton 5 Lost 0-4  May 12
 Thames Ditton 2 Lost 0-4  June 9
 Gardens 2 Won 3-1  June 30
 David Lloyd Epsom 1 Lost 0-4  July 21
 richmond 3 Lost 0-4  Aug 4
Finished 5th

Div 1: Ladies 1st Midweek Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
Limpsfield Won 3-1 May 8
Westside Lost 0-4 May 22
Magdalen Park Won 4-0 June 7
Virgin Active Surrey Lost 1-3 June 17
St Gearges Hill Lost 3-1 Sept 7
Finished 4th

Div 4: Ladies 2nd Midweek Team

Opponents Venue/Result Nominated Day/ Scorecard
 David Lloyd R.P. Lost 0-4 May 6
 Magdalen Park 2 Lost 1-3 May 20
Westside 3 Draw 2-2 June 3
Pensford 2 Won 4-0 June 17
St Georges Hill 2 Lost 1-3 Sept 2
Finished 5th

Log In or Sign Up